Якщо комусь незрозуміло навіщо апгрейдитись до iOS5

Взагалі, в iOS5 сховано десь приблизно 200 новинок в різних місцях. Давайте про найсуттєвіше в нашому середовищі..

 1. iMessage – безплатний SMS. Тобто, SMS, який іде не через систему SMS оператора, а через Інтернет і сервери Apple (вважайте на об’єми даних, взагалі з iPhone краще мати якийсь потужний пакет з пару Гігабайт на місяць або безліміт). Це не означає що треба користуватись якоюсь іншою програмкою, просто з допомогою звичної аплікації шлемо SMS, і спостерігаємо за кольором кнопки і бульбашок – якщо зелененькі – пішов звичайний SMS, якщо блакитні – відправлено iMessage. iMessage працює з iPhone та iPad і ідентифікатором для відсилки може бути не тільки номер телефону, а й емейл. Видно коли на іншій стороні набирають новий iMessage, бачимо звіти про реально прочитані повідомлення. Дуже корисна і гарна штука!

 2. Центр нагадувань. Дуже гарна річ, відверто здерта з Андроїда – ну і слава Богу, скільки всім можна дерти з Apple?! Беретесь за верх екрану і робите свайп вниз – вилазить панелька із усіма нагадуваннями. Крім того, якщо ви за рулем і у вас включена навігаційна система, тепер SMS та інші нагадування не будуть вискакувати блокуючим всю роботу прямокутником посередині екрану, а скромно покажуться нагорі у вигляді невеличкого блоку, який через 1-2 секунди зникне

 3. Союзпечать! Тепер в системі є “газетний кіоск”, через який можна підписуватись на різні видання, читати їх і так далі
 4. Нагадування – насправді це ToDo-List, в який можна тепер все записувати, нічого більше не забувати, але найголовніше – на кожен запис в такому списку можна поставити нагадування по часу і по геолокації (!!!) Наприклад, ви можете собі виставити нагадування купити якусь річ коли ви будете біля улюбленого магазину

 5. Інтеграція з Twitter. Один раз залогінься в Twitter – і раптом можна постити твіти вже прямо з Safari, YouTube, Maps, Camera, Photos.. В iOS5 Twitter інтегрований на рівні системи, що полегшує життя програмістам, які хочуть дати можливість використовувати Twitter у своїх аплікаціях користувачам, таким чином максимальна кількість аплікацій не тільки від Apple, а й від інших фірм, дає можливість безпосередньо користуватись цим світовим сервісом
 6. Вдосконалення камери. По-перше, коли ми бачимо щось унікальне і варте уваги, не треба судорожно шукати ту іконку з камерою, розмикати телефон, вводити коди і т д. Достатньо зробити подвійний клік на Home Button і маємо моментальний доступ до камери. По-друге, накінець Apple зрозуміли, що тиснути на ту кнопку на екрані не завжди зручно і легко – тепер фотографувати можна з допомогою однієї з кнопок гучності.

 7. Вдосконалення Фотоальбому. Тепер фотки можна редактувати, кропити, повертати, робити над ними всякі маніпуляції.. Відмітити декілька фоток і послати їх емейлом і т д. А якщо користуєтесь iCloud, то ще й мати всі ті самі фотки на всіх своїх пристроях: айфонах, айпадах і так далі.. Ну добре, про iCloud потім – спочатку зробимо апгрейд до iOS5

 8. AirPlay – мало того що тепер так легко програти свою улюблену пісню чи запустити кіно на велику систему через Apple TV, в найновішій версії вже можна просто показати на екрані екран свого пристрою і колективно обговорити якусь презентацію чи документ, чи просто вразити гостей крутою забавкою (до речі, про цю останню фічу я не знав до підготовки цієї публікації – зараз попробую :))

 9. WiFi Sync –  тепер не треба підключати айфон чи айпад до iTunes шнурком. Синхронізацію можна включити просто через WiFi.
 10. Кращий календар – поверніть айфон горизонтально і маєте огляд подій за тиждень. Крім того, можна настроїти коли, наприклад, повідомляти вам про дні народження (пам”ятаєте як гарно в Nokia близько півночі вам сигналили про те, що в когось там річниця?)

    

 11. Кращий Е-мейл – розвинуте форматування тексту, робота з багатьма емейл-системами, стандартна настройка для більшої кількості емейл-систем, розвинута робота з папками, можна тепер помічати важливі емейли гарненькими прапорцями, але найголовніше – хороший пошук, який тепер шукає все включно з текстом повідомлення і повідомлення на самому пристрої і також на сервері
 12. В iOS5 захований словник! Перекладає, правда, з англійської на англійську – але все одно якщо зустрічається незрозуміле слово, можна дістати його розширене тлумачення. Тримаємо просто палець на тому слові, воно за секунду виділяється і маємо вибір: Скопіювати або Визначити – от Визначити і викликає словник з тлумаченням

 13. Індивідуальні вібрації для улюблених чи ненависних номерів. Можна самому створити собі ритм вібродзвінка, не тільки використовувати стандартні.
 14. Свобода від комп’ютера – тепер і апдейти системи, і всі покупки, і саму початкову активацію пристрою можна робити без підключення до комп’ютера. Нарешті, iPhone та iPad стали незалежними і суверенними пристроями, яким не потрібний “старший брат” для повноцінної роботи і самоорганізації!
 15. Підсвітка дзвінка. Тепер не тільки звук і вібрація, а ще й спалах камери можна використати для індикації дзвінка, головне мати телефон в полі зору.

 16. Скорочення для фраз, що часто використовуются. Достатньо набрати декільки букв і система підставить вам ціле вибране речення, емейл чи ще щось..
 17. Індивідуальні рингтони тепер не тільки для дзвінків, а ще й для SMS, і для повідомлень Календаря
 18. Кращий Safari. Значно кращий з купою додаткових можливостей і розширень. Наприклад, тепер є така штука, яка називається по-українськи Читанка 🙂 (Reader) – туди можна заганяти сторінки для читання в оффлайні спокійно. Очевидно, що контент Читанки синхронізується між пристроями через iCloud. Став можливий приватний браузинг, так само як і на великих комп’ютерах. Safari тепер підтримує закладки (!!!) на iPad-i, що насправді дуже зручно. Дуже покращена робота з кешом і перезавантаженням сторінок при переході з однієї на іншу відбувається значно менше.

 19. Можливість керувати сховищем. Тобто можливість керувати доступним “місцем” на iPhone. Було таке, що зняли якийсь цікавий ролик, а iPhone каже “нема місця щоб зберегти відео”? Так от, тепер можна зайти в меню в настройках, “відстрілити” непотріб і звільнити місце для дорогоцінного кадру.

 20. Центральне управління popup-повідомленнями. Настільки легше жити коли можеш собі індивідуально визначити які саме невідкладні повідомлення я хочу бачити на телефоні, які можуть почекати, на які треба звуковий/світловий супровід, а які взагалі можна відключити. Все це дуже легко настроюється в iOS5!

Використані джерела:

http://www.apple.com/ios/features.html

http://internetua.com/17-sekretov-dlya-vladelcev-iPhone

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s