З приводу EX.UA

1 лютого 2012 року сталося неймовірне. В Україні перемогли піратство, закрили найпопулярніший розважальний ресурс, сайт з краденим контентом EX.UA. Ура, ми виконуємо обіцянки, дані перед СОТ, Європою, світом?!!

Хмммм… Якось тихо, ніхто не радіє, навпаки всі бурчать і незадоволені. Де ж наш європейський вибір?? Страна в печалі – нема тепер що дивитись вечорами, нема музики, фільмів і серіалів, які ще не до кінця додивились.. Як сказав усім відомий персонаж – “ВСЕ ПРОПАЛО”.

Ну добре, я як програміст за фахом не можу не вітати досягнень в боротьбі проти піратства. Очевидно, я спеціаліст, я знаю як, і можу собі дозволити дещо більше, ніж нормальна людина 🙂 Але, перепрошую, мене бісять претензії і вереск комп’ютерних профанів з абсолютно інших сфер діяльності (за продукти яких я плачу немалі гроші) про те, що їм не вдається завантажити крадені фільми на iPad чи вкрасти найновішу версію Фотошопа. Мало того, я отримую пропозиції його допомогти зламати!  Вибачте, я везу свою машину на станцію і не пропоную понаставляти мені крадених деталей чи виконати роботи на шару, то чому така неповага до людей, які пишуть код чи створюють прекрасні зображення та звуки?! Apple поганий бо треба все купувати! Ну та ясно що поганий, такий самий поганий як і маляр Славік, якому треба заплатити за ремонт квартири – не хоче собака без грошей стіни білити!

Але не все так просто і як завжди – Бог і диявол в деталях. І я не підтримую закриття EX.UA в даний момент часу.

Ну по-перше разом з тим піратством пропадуть дійсно толкові колекції некомерційного кіно, музики, і програм, до яких люди весь цей час мали вільний доступ. Хтось десь в неті вже написав що любі гроші готовий заплатити щоб отримати ці речі назад.

По-друге, виглядає що направду мало вистачило, щоб на місці EX.UA народився наш український Netflix – я думаю це швидше кризова ситуація і можливо безалаберність керівництва ресурсу, бо аудиторія в них уже була предостатня для продажу платного контенту.

По-третє, ми всі знаємо, що живемо в піратській країні. Всі качають! Всі це роблять без виключення – від найбідніших студентів до найбагатших чиновників і бізнесменів. Ну просто немає культури, не прийнято в нас платити за кіно, за музику, за програми, за книжки. Якщо в одній Європейській країні прем’єр на грані відставки за те, що в нього десь помітили iPhone, який офіційно в країні не продається, наші “політики” можуть спокійно обговорювати на екранах телевізорів свої найновіші нелегально придбані та зламані гаджети і піратські подвиги. І коли весь натовп це робить, коли так влаштоване суспільство, то з якої радості раптом оця ворона оголошується білою? Чому саме той ресурс, який дивляться прості люди?

Напевно, починати боротися з піратством треба не з того боку? Не відбирати єдине джерело культури і розваг для найбідніших верств населення, а почати з організацій принаймні, в яких і гроші є, і обов’язок перед законодавством? В МВС мільйонні бюджети, зате половина програмного забезпечення нелегальна! А у Саші на Лісному все, на що вистачає грошей – це їжа і інтернет, і тепер нема EX.UA, з якого він міг подивитись принаймні якесь кіно ввечері. Я не знаю чим вони думали – це ж очевидно, що 25% загальноукраїнського трафіку відібрати в населення просто так не вийде – тепер лежать їхні сайти, не працюють сервери – почалась справжня кібер-війна, цікаво хто в ній виграє? Давайте подивимось, я не дуже високої думки про вітчизняних спеціалістів в державних організаціях – на таку зарплату жодний добрий фахівець не всидить і держава взагалі не розуміє тему.. ) Але вони можуть просто затиснути в дверях яйця власників EX.UA і попросити припинити DDOS-атаки.. З другого боку, видно вже багато коментарів типу “ну що Янукович, фіг ти збереш голоси молоді на наступних виборах!” Хммм, може ця подія відіграє саме ту роль, яку відіграло самоспалення в Єгипті?

І все-таки цікаво, звідки ноги ростуть? Microsoft запевнили, що це не їх робота, в той же час The Next Web повідомляє, що це справа рук Microsoft i Adobe. Підтвердження також можна знайти на сайті Watcher: там пишуть що заступник керівника прес-служби МВС Бурлаков повідомив, що розслідування вже тривало пів-року і було ініційоване Microsoft та Adobe. Не знаю, наскільки виростуть доходи цих двох компаній після цієї акції і чи саме закриття EX.UA було їх оригінальною метою, але здається, що було би ефективніше і прибутковіше заставити заплатити за ліцензії банки і державні установи, які хронічно хворі на піратство в цій країні. Там насправді сотні мільйонів доларів, які належать Microsoft принаймні, не знаю скільки там Adobe..

І ще один штрих. Закриття жодної фірми зараз не відбувається без підозри на черговий рейд. Може це такі самі розборки, як і всюди? Черговий наїзд на “обездолених”? Малесенький факт: 10 січня прослизнула новина, що EX.UA закрили доступ до якогось кліпу-пародії на Януковича, ніхто не помітив?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s