Ретина-дисплеї

Термін строго належить Apple, але принципово мова йде про дисплеї такої високої роздільної здатності, що людське око не в стані побачити і відрізнити окремі піксели (згідно p визначенням Apple). Почалось з iPhone 4, потім відповідно було скопійоване на Android-пристрої, на сьогоднішній день на ринку вже достатньо смартфонів з такими матрицями. В березні вийшов 3-й iPad з таким дисплеєм і зараз ніби є достатньо надійні чутки про те, що цього літа має вийти MacBook Pro та Air з Retina-дисплеями. Тобто MacBook Pro i MacBook Air з фото-дисплеями 300 ppi? Клас! Але чи треба? Може вже краще зберегти ресурси для якихось інших вдосконалень? Я вже описував наскільки мало видно різницю між Retina-дисплеєм iPad-3 та моїм 11” MacBook Air на робочій відстані від очей. Гарно все в своїй статті описав у веблогу TUAW Richard Gaywood.

Перш за все, треба розуміти, що на різній відстані від екрану не бачити піксели вдається по-різному. Ясно що ближче видно більше, а якщо віддалитись від будь-якого монітору достатньо далеко, то можна досягнути ретина-ефекту навіть на найстаріших трубках від комп’ютерів XT.

Як видно з малюнку, “не побачити” треба саме відстань s між пікселами, і не треба бути математиком, щоб розуміти – здалеку ця відстань здається меншою, бо при збільшенні дистанції d кут огляду a зменшується. І коли цей кут близький до 1’ (1/60 градуса), то британские ученые кажуть що людина просто не бачить s.

А от тепер цікава табличка, виходячи з даних, наведених вище. Так би мовити “ретиновість” різноманітних дисплеїв із вказаною нормальною робочою дистанцією від очей (дистанція в середній колонці в дюймах):

Отже, виявляється, якщо забути про маркетинговий термін Apple, на ринку є ще один повноцінний ретина-дисплей, а саме MacBook Pro 17”. Радує теж близкість до ретина двох моїх екранів, MacBook Air 11” i iMac 27” – від iMac, виявляється, треба відсісти трошки подалі 🙂 Звичайно що, зрозумілий успіх iPhone 4 – його екран в порівнянні з 3G/3Gs був просто проривом: в 2 рази очевидний ефект покращення “вже сьогодні”. iPad3 здається тотальним перебором, але можливо маленьким діткам, які так люблять бавитись iPad, і в яких робоча дистанція менша, буде все гарніше і ясніше куди тицяти пальчиком. Ну і всі інші вдосконалення вже не будуть аж такими відчутними – маю величезний сумнів, що покращення мого Air на 13% дасть мені той wow-ефект, який я відчував при переході на iPhone 4.

В будь якому випадку, ось тут джерело – трошки більше і розгорнутіше по-англійськи…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s