Завтра Fork?

Отже, завтра крипто-спільноту чекає велика подія, що може добре, може погано, а може і ніяк скінчитись для власників Bitcoin. Через проблеми з розміром блоку і як наслідок, проблеми з швидкістю обробки транзакцій Bitcoin, виникла потреба дещо змінити його протокол. Тема обговорювалась близько двох останніх років і в демократичному Bitcoin-середовищі немає консенсусу відносно того, як саме це треба робити – дискусія вже давно вийшла з чисто технічної площини і перейшла в область філософії, політики, і навіть пропаганди. Як відомо завжди це буває – все може пройти гладко і успішно, а можуть бути і варіанти, що приведуть до поділу Bitcoin на дві окремі криптовалюти.

Найголовніше питання – що робити? 

Я спробував зібрати експертні рекомендації відносно поведінки, бо для таких юзерів як я, це насправді найважливіший момент.

Зберігати спокій. В принципі, універсальна порада інвесторів. Найімовірніший на сьогоднішній день сценарій – оптимістичний. Швидше за все поділу не буде, але навіть якщо і буде то декілька простих кроків допоможуть «пережити бурю»

Якщо ще є можливість сьогодні – перенести свої битки в свій власний оффлайн-гаманець, де ви маєте повний контроль над ключами + зробити їх резервну копію. В принципі, це завжди найкраща практика, але зараз особливо корисна. Битки на біржі можуть бути під питанням – незрозуміло як біржа пройде поділ та можливі інші технічні ускладнення. Приклади власних гаманців:  Electreum (десктоп), Ledger (апаратний), TREZOR(апаратний) and MyCelium (мобільний).

Якщо дійде до поділу – не посилати і не отримувати жодних платежів від початку поділу аж до моменту коли розвіються хмари. Цей період може тривати години, може дні, і поведінка елементів системи та навіть найбільш надійних гаманців —  непередбачувана.

Інвестувати тільки в те що розумієш і віриш. Проконсультуватись з кимось авторитетним з активної биткоїн-спільноти. І не ризикувати сумами, за межами того, що не страшно втратити. Попереду можлива турбуленція і волатильність курсу битка може бути більшою ніж завжди.

Ну і пам’ятаємо що вся ця затія дуже динамічна і речі міняються з години на годину. Читаємо і слідкуємо за тим що відбувається, не виключаємо мозок.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s